Motoros túrák

50 éves fejjel "elment a maradék eszem" is: új szerelem robbant be az életembe, a MOTOROZÁS! Számomra a motorozás nem a "száguldozást", hanem a "motorral való kirándulást" jelenti, a teljes szabadságot: új vidékek megismerését, felfedezését, kiszakadást a szürke hétköznapok taposómalmából.

Ilyen meggondolásból először egészen kicsi gépet választottam magamnak: egy 125 cm3-es, 20 éves, de végtelenül megbízható és kényelmes kis choppert (egy 1993-as évjáratú Honda CBX 125 Custom japán belpiacos különlegességet). Útjaimat többnyire magányosan járom, de néha motoros találkozókon, összejöveteleken is felbukkanok. Sok jóbarátra sikerült szert tennem a motorozással kapcsolatban. Egy olcsó, egyszerű kis fényképezőgép mindig van nálam, így megörökíthetem amerre járok.

2014. júniusában teljesült egy régi álmom, és egy barátommal kettesben 8 nap alatt motorral végigjártuk Székelyföld talán legszebb, legismertebb tájait, majd 2015 nyarán már négyesben tettünk hasonló utat. Az ott készült fotók a Motorral Erdélyben című fejezetben láhatók.

Időközben "megjött az étvágyam", 2015-ben korlátlan jogsit szereztem, komolyabb. 500-as motort (Suzuki GS 500E) vásároltam, amivel szintén kétszer voltam Erdélyben - immár teljesen egyedül, motoros társak nélkül, de megjártam vele a Magas-Tátrát is.

Sajnos megöregedtem, fiatal korom óta gyenge egészségi állapotom tovább romlott, így egyre nagyobb gondot okozott a "nagy", nehéz motorral való kirándulgatás, gyakran már a fel-leszállás is. Két lehetőségem maradt: vagy végleg felhagyok a motorozással, vagy ismét valami pehelykönnyű kis járműre ülök át. Az utóbbit választottam, ezért 2024. őszén vásároltam egy Yamaha NMAX 125 cm3-es kisrobogót. Tervezek nagyobb, külföldi túrákat is megtenni ezzel - a motoros társadalomban igencsak lenézett - "görhokedlivel", ezért a hosszú, unalmas tél folyamán teljesen felkészítettem erre a - Pircsi névre "hallgató" - gépecskét. :-)

Ahogy egyre többet járok vele (pár hónap alatt bebarangoltam vele szinte az egész Dunántúlt, és Pünkösdkor gondoltam egy merészet: "elrobogtam" Pircsivel Horvátországba, a közeli Papuk-hegység Nemzeti Parkjába is) egyre jobban megkedvelem ezt a szerény kis "motorpótlékot". Pehelykönnyű és - számomra legalábbis - sokkal kevésbé fárasztó vele napi 3 - 400 km megtétele, mint a "naggyal" volt. Mivel manapság már kizárólag egyedül motorozom, így nem sok hátrányát érzem a csekély teljesítményének sem. Ja, meg mindössze 2,6 - 2,7 litert fogyaszt százon, pici pénzből fenntartható. Szeretem!

Ezen a lapon a motoros és kisrobogós kirándulások emlékezetesebb helyszíneit igyekszem megosztani a látogatóval. A motoros találkozók, veterános összejövetelek, rendezvények fotóit lásd a másik lapon!

A kis képekre kattintva galéria nyílik!

2024 - ....

Yamaha
NMAX 125

2014 - 2024

Suzuki
GS500 E

2013 - 2014

Honda
CBX125 CP


+